Cestovateľské večery – Svetom, 2. ročník – 26.2. – 5.3.2016

USA - svet za veľkou mlákou - 26.2.2016, 18:00

V piatok 26. februára sa uskutoční prvá prednáška zo série cestovateľských prednášok v rámci druhého ročníka podujatia Svetom.

Prvá prednáška nás zavedie do krajiny neobmedzených možností, blahobytu, ale i konzumu, veľkých sociálnych rozdielov. Pozrieme sa nato, či je USA také, aké ho poznáme z amerických filmov a seriálov. Dozviete sa niečo o živote bežných ľudí, ako vyzerajú oslavy najväčšieho amerického sviatku Dňa nezávislosti a mnoho iného.

Japonsko očami slováka - 27.2.2016, 16:00

V sobotu 20.februára sa v knižnica Gregora Friesenhofa v Brodzanoch uskutoční prednáška prof. PhDr. Romana Holeca, CSc. o Japonsku spojená s prezentáciou fotografií.

Popredný slovenský historik, ktorý je i vášnivým cestovateľom, navštívil Japonsko v lete 2015, keď sa zúčastnil na svetovej konferencii hospodárskych dejín. Po skončení konferencie však v Japonsku zostal, aby mohol lepšie spoznať krajinu, ktorá dlho patrila medzi jeho cestovateľské sny. O miestach, ktoré v Japonsku navštívil, o Japoncoch a svojich pútavých zážitkoch porozpráva na prednáške spojenej s prezentáciou fotografií.

Podujatie, ktoré nám pomôže – aspoň sprostredkovane – zažiť atmosféru exotickej krajiny, spoznať odlišnú mentalitu a dozvedieť sa niečo zaujímavé.

Nepál - trek okolo Annapurny - 5.3.2016, 16:00

V sobotu 5. marca uskutoční posledná prednáška v rámci podujatia svetom. Tentokrát sa vyberieme do najvyššie pohoria na svete, do Himalájí a pôjdeme sa túru okolo jednej z mnohých osemticícoviek, okolo Annapurny. Uvidíme život nepálčanov v dedinkách vysoko v horách, nekonečné zasnežené štíty Himalájí, ale i hlavné mesto Nepálu – Kathmadú.

Cestovateľské večery – Svetom, 1. ročník – 13.3. – 21.3.2016

Austrália - ako sa žije u protinožcov

PIATOK 13.3.2015, 18:00

Rozprávanie nielen o klokanoch, koalách a bumerangu, ale i o austrálských mestách, prírodných rezerváciách, nekonečnom mori a krvavo červenej zemi.

Prezentuje: Michal Kubini, Alexander Kubini

TANZÁNIA - pomoc v Shelui, safari, Zanzibar

SOBOTA 14.3.2015, 16:00

Zo života úspešnej misie v Shelui a pomoci malým škôlkárom a školáčikom. Pravé africké safari a relax na ostrove korení a rodiska Fredyho Mercuriho, na Zanzibare.

Prezentuje: Martin Kubini, Peter Selčan

INDIA - krajina tisícov chutí a vôní

SOBOTA 21.3.2015, 16:00

Krajina plná kontrastov, farieb a vôní, luxusu i neuveriteľnej chudoby. Jednoducho jedinečná India. Pôjdeme sa pozrieť aj na pravú indickú svadbu.

Prezentuje: Michal Kubini, Miriama Fodorová


Contact us